V autoškole KUBIS v Jevišovce a v následujících obcích, Mikulov, Hrušovany nad Jevišovkou, Jevišovka, Drnholec, Novosedly, Březí, Dolní Dunajovice, Hustopeče, Pohořelice, Židlochovice, Miroslav, Lednice, Podivín, Břeclav, Znojmo, Litobratřice, Hevlín můžete získat řidičský průkaz skupin.

Řidičský průkaz B

Řidičák pro skupinu B

  • Řidičský průkaz skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel do celkové hmotnosti 3,5 tuny a max. počtu 8 pasažérů plus řidič (případně s přívěsem do 750 kg). Dále opravňuje k řízení traktorů a samojízdných pracovních strojů o maximální přípustné hmotnosti do 3,5 tuny.

Řidičák pro skupinu B+E

  • Řidičský průkaz skupiny B+E opravňuje k řízení soupravy motorových vozidel tvořené osobním automobilem a přívěsem o celkové hmotnosti nad 750 kg a jízdní soupravy, která nespadá pod skupinu B.

Chcete-li další skupiny, budete už muset zajet do Brna, kde se provádí výuka v řízení vozidel skupin:

Řidičský průkaz A

Řidičák pro skupinu Am

  • Řidičský průkaz skupiny AM opravňuje k řízení malého motocyklu nebo mopedu s maximální konstrukční rychlostí do 45 km v hodině.

Řidičák pro skupinu A1

  • Řidičský průkaz skupiny A1 opravňuje k řízení motocyklu do objemu 125 ccm a do výkonu 11 kW.

Řidičák pro skupinu A2

  • Řidičský průkaz skupiny A s omezením opravňuje k řízení motocyklu do výkonu 35 kW a do poměru 0,16 kW/kg s postranním vozíkem nebo bez něj.

Řidičák pro skupinu A

Řidičský průkaz C+E+T

Řidičák pro skupinu C

  • Řidičský průkaz skupiny C opravňuje k řízení motorových vozidel o celkové hmotnosti přesahující 3500 kg, pokud nejsou určena k přepravě osob. K tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo, jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 750 kg.

Řidičák pro skupinu C+E

  • Řidičský průkaz skupiny C+E opravňuje k řízení soupravy motorových vozidel tvořené nákladním automobilem a přívěsem nebo návěsem bez omezení hmotnosti soupravy (tj. kamion s přívěsem nebo návěsem).

Řidičák pro skupinu T

  • Řidičský průkaz skupiny T opravňuje k řízení traktorů a samojízdných pracovních strojů. K motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo.